با لامپ هدلایت چهار حالته موجب بهبود خواب کودک می شود

چراغ های جلو اتومبیل برای کار با انواع استاندارد لامپ طراحی شده اند. به این ترتیب می توان لامپ های سازنده های مختلف را به راحتی روی چراغ جلو نصب کرد.

اگرچه معمولاً لامپ های جداگانه برای چراغ های جلو و بالا در چراغ جلو وجود دارد، اما در برخی خودروها، هر دو عملکرد نور پایین و بالا با یک لامپ انجام می شود.

H1 ، H3 ، H4 ، H7 ، H11 ، 9005 (HB3) و 9006 (HB4) رایج ترین انواع لامپ هدلایت چهار حالته هستند. برای اطلاع از نوع لامپ چراغ جلو مناسب برای وسیله نقلیه لازم است دفترچه راهنمای سازنده را بررسی کنید.

ال ای دی ها با توجه به فناوری خود، بازده نوری بالاتری نسبت به لامپ های هالوژن و زنون دارند. لامپ های LED بیش از 2 برابر روشن تر از لامپ های هالوژن هستند. 

این به معنای روشنایی بهتر و دید بهتر در شب است. از سوی دیگر، کیت های LED ارزان موجود در بازار ممکن است عملکرد مورد انتظار را نداشته باشند.

 اگرچه سازندگان مقدار لومن را برای هر لامپ می‌دهند، این مقدار اغلب درست نیست. به همین دلیل باید برندهای معروف را ترجیح داد و نظرات مصرف کنندگان را بررسی کرد.

نقطه نور نادرست در لامپ های LED می تواند باعث توزیع نور شود که می تواند برای سایر رانندگان خطرناک باشد. به همین دلیل، قرار گرفتن LED ها روی لامپ چراغ جلو بسیار مهم است. 

در لامپ های با کیفیت، تراشه های LED در مناسب ترین نقاط قرار می گیرند. به این ترتیب ، اطمینان حاصل می شود که نور به درستی در بازتابنده چراغ جلو منعکس می شود.

دمای رنگ در محدوده 6000K-6500K که نشان دهنده نور سفید است، عموماً در چراغ های جلوی خودرو ترجیح داده می شود.

این لامپ ها همچنین دارای گزینه های مختلفی مانند 3000K , 4000K , 5000K هستند. با کوچکتر شدن مقدار کلوین ، رنگ نور به زرد و با بزرگتر شدن به سمت سفید می رود.

انتظار می‌رود عمر لامپ‌های LED در استفاده معمولی بین 2 تا 10 سال باشد. کیت های LED بی کیفیت ممکن است زودتر از حد انتظار به دلیل دمای بالا و ارتعاشات خراب شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.