با چوب بالسا برای ماکت سازی خانه خود را نو کنید

ممکن است این چوب خاکستری سفید و مخملی را از مغازه های مدل سازی دوران کودکی خود بشناسید. 

از آنجایی که بسیار سبک است و به راحتی با چاقوی کاردستی بریده می شود، برای ساخت هواپیماهای مدل یا برای خس خس کردن مناسب است. 

از آنجایی که این چوب بالسا برای ماکت سازی چگالی کمتری نسبت به چوب پنبه دارد، در کاربردهای دیگری که چگالی کم آن مفید است، استفاده می‌شود به عنوان مثال به عنوان هسته در بسیاری از تخته‌های موج‌سواری، یا در پره‌های توربین‌های بادی.

در هر دو این کاربردها معمولاً با چیزی شبیه پلاستیک تقویت‌شده با شیشه لمینیت می‌شود، زیرا اگرچه به دلیل وزنش قوی است، اما هنوز یک ماده بسیار نرم و شکننده است.

چوب بالسا برای ماکت سازی

تمام هسته های چوب بالسا در مجموعه Materials Library نشانه هایی از ساییدگی و پارگی را نشان می دهند و این نمونه خاص آسیب هایی را نشان می دهد که می تواند تنها با فشار دادن انگشت روی چوب به چوب وارد شود.

 درختی که این چوب را تولید می کند Ochroma Pyramidale با رشد سریع و کوتاه مدت است که می تواند در عرض 10 تا 15 سال به ارتفاع 30 متر برسد و به طور کلی بیش از 30 تا 40 سال عمر نمی کند.

 این درختان عمدتاً در جنگل های استوایی آمریکای جنوبی یافت می شوند و اکوادور بزرگترین تولید کننده تجاری چوب بالسا است. سبک بودن چوب را می توان با این واقعیت توضیح داد که از سلول های بزرگ و دیواره نازک تشکیل شده است. 

هنگامی که درخت زنده است، این سلول ها با آب پر می شوند تا به درخت قدرت لازم برای ایستادن در جنگل را بدهد. 

قبل از تصفیه، بالسا حاوی حدود پنج برابر لیگنین آب است، اما این آب در طول یک فرآیند طولانی خشک کردن در کوره خارج می شود تا بتوان از چوب استفاده کرد. که می تواند در عرض 10 تا 15 سال به 30 متر برسد و عموماً بیش از 30 تا 40 سال عمر نمی کند.

 این درختان عمدتاً در جنگل های استوایی آمریکای جنوبی یافت می شوند و اکوادور بزرگترین تولید کننده تجاری چوب بالسا است. سبک بودن چوب را می توان با این واقعیت توضیح داد که از سلول های بزرگ و دیواره نازک تشکیل شده است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.