با گردو نیشابور به جنگ افسردگی مزمن بروید

تحقیقات نشان داده است که مصرف گردو نیشابور در کنار رژیم غذایی کم چربی اشباع شده ممکن است احتمال ابتلا به بیماری قلبی عروقی (CVD) را کاهش دهد.

یک مطالعه خاص تأثیر جایگزینی نسبتی از مصرف روزانه چربی اشباع شده شرکت کنندگان با گردو را بررسی کرد.

هنگامی که علاوه بر مقدار کلی کمتر چربی اشباع مصرف می شد، فشار خون مرکزی شرکت کنندگان کاهش می یافت. فشار مرکزی فشار کلی است که به اندام ها از جمله قلب وارد می شود.

اندازه‌گیری چنین فشاری، پزشکان را قادر می‌سازد تا احتمال ابتلای فرد به CVD را بسنجند.

تحقیقات مشابه نشان داده است که مصرف گردو ممکن است فشار خون را در پاسخ به قرار گرفتن در معرض استرس و در حالت استراحت کاهش دهد.

محققان اثرات مصرف گردو را در 22 فرد بزرگسال با لیپوپروتئین با چگالی کم بالا که در غیر این صورت به عنوان کلسترول بد شناخته می شود، بررسی کردند.

شرکت کنندگان رژیم های غذایی از پیش تعیین شده را طی شش هفته مصرف کردند.

افرادی که از گردو و روغن گردو در رژیم غذایی خود استفاده می کردند فشار خون خود را در زمان استراحت و در معرض استرس کاهش می دادند.

بر این اساس، استدلال می شود که رژیم های غذایی حاوی گردو ممکن است به بدن ما کمک کند تا بهتر با استرس مقابله کند.

مصرف گردو با سرکوب رشد سرطان سینه مرتبط است. به طور خاص، افرادی که روزانه دو اونس گردو در طول دو هفته مصرف کردند، بیان ژن تومور را در افراد مبتلا به سرطان پستان تایید شده تغییر دادند.

به عنوان بخشی از کارآزمایی بالینی، زنان مبتلا به سرطان پستان، قبل از مداخله و پس از مداخله، از توده های خود بیوپسی گرفتند.

پس از مصرف گردو، نتایج نشان داد که بیان 456 ژن تغییر کرده است. این کار بر اساس تحقیقات مشابه انجام شد و نشان داد که خوردن گردو سرعت رشد تومورهای سرطانی را کاهش می دهد و شروع تومورهای سینه را در موش کاهش می دهد.

یک مطالعه اپیدمیولوژیک نشان داده است کسانی که گردو مصرف می کنند تقریباً نصف خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را در مقایسه با افرادی که آجیل مصرف نمی کنند، دارند.

این مطالعه گزارش داد که میانگین مصرف روزانه گردو 1.5 قاشق غذاخوری بود. با این حال، افزایش دو برابری مصرف روزانه گردو با شیوع 47 درصدی کمتر دیابت نوع 2 صرف نظر از شاخص توده بدنی، جنسیت، سن، نژاد یا سطح فعالیت مرتبط بود.

این تحقیقات همچنین نشان داده است که مصرف آجیل، مانند گردو، ممکن است برای بهبود سلامت قلب و عملکرد کلی شناختی مفید باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.