تولیدات پارچه حریر

برای هزاران سال، حریر به عنوان یک پارچه لوکس در نظر گرفته شده است و از طریق یک فرآیند منحصر به فرد ایجاد می شود – که با این حال، با رنج حیوانات مرتبط است. در اینجا درباره تولید حریر و جایگزین های سنتی بیشتر بدانید.

یک الیاف حیوانی است که برای اولین بار بیش از سال ها  پیش در چین تولید شد. در آن زمان، مردم شروع به اهلی کردن پروانه وحشی کردند که پروانه توت به مرور زمان از آن رشد کرد. بخش بزرگی از  تولید شده امروزه عمدتاً در چین، هند، کره، ویتنام، ازبکستان و برزیل از پیله های این پروانه به دست می آید.

در چین، تولید حریر و پارچه کرپ مازراتی سبز مدت‌هاست که به‌خوبی مخفی بوده است. به همین دلیل است که پارچه در اروپا بسیار ارزنده و ارزشمند بود. سفر به آنجا هزاران کیلومتر بود و در امتداد جاده معروف طی شد.

حریر هنوز هم امروزه به تجمل و انحصار شهرت دارد. این امر بیش از هر چیز در مورد حریر  براق و پارچه های ساخته شده از آن، مانند گلابی یا دوشس صدق می کند. بسته به اینکه الیاف با چه دقتی از بقایای پیله تمیز شده است، کیفیت های دیگری نیز وجود دارد که در نظر گرفته می شوند پایین تر.تولید منحصر به فرد است – و به همین دلیل از نظر اخلاق حیوانی نیز مذموم است. از این گذشته، تنها الیاف نساجی است که موجودات زنده برای به دست آوردن آن باید کشته شوند. به گفته پتا، حدود 15 کاترپیلار برای یک گرم می میرند که به بیش از 1.6 تریلیون حیوان در سال با تولید جهانی 109111 تن (تا سال 2019) می رسد. فقط چند کاترپیلار اجازه دارند از تخم بیرون بیایند تا بتوانند جفت گیری کنند و برای فرزندان تخم بگذارند.

پارچه مازراتی

بعلاوه، پروانه توت در طول زمان برای داشتن عملکرد بالا پرورش داده شده است. با این حال، این بدان معنی است که آنها نمی توانند در طبیعت زنده بمانند زیرا به تغییرات محیطی مانند نوسانات دما حساس هستند.

در ابتدای تولید پارچه مانتویی تابستانه معمولاً پروانه توت وجود دارد که می تواند تا 800 تخم بگذارد. پس از حدود ده روز، کاترپیلارهای مودار سیاه رنگ بین دو تا سه میلی متر از آنها بیرون می آیند. اینها به مدت 4 هفته تا 40000 برابر وزن اصلی خود غذا می خورند و چندین بار پوست اندازی می کنند تا زمانی که شروع به شفیره شدن کنند. آنها از غدد موجود در دهان خود نخی تولید می کنند که عمدتاً از پروتئین تشکیل شده و به هم چسبیده است. بسته به نژاد، کاترپیلارها به پیله های گرد، بیضی یا دراز تبدیل می شوند.

به طور معمول شفیره ها حدود 18 روز در پیله های خود می مانند و سپس به صورت پروانه ظاهر می شوند. اما پرورش دهندگان اجازه نمی دهند تا این حد پیش برود. شما باید از نرم شدن پیله توسط پروانه و سپس گاز گرفتن آن توسط پروانه جلوگیری کنید. پرورش دهندگان دیگر نمی توانند نخ را از چنین پیله آسیب دیده باز کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.