دزدان پسته فندقی فله در مشهد دستگیر شدند

رنگدانه هایی که به پسته ها رنگ سبز و بنفش منحصر به فرد خود را می دهند دارای خواص آنتی اکسیدانی محافظ هستند. از میان تمام آجیل های درختی، پسته فندقی فله  ویژه سرشار از این ترکیبات است و تنها گردو و اسپند بیشتر این ترکیبات را دارند.

در مقایسه با اکثر آجیل ها، پسته دارای محتوای چربی و کالری کمتری است و حاوی بالاترین میزان پتاسیم است. آنها به خصوص سرشار از فیتواسترول هستند که همگی از سلامت قلب و عروق حمایت می کنند.

پسته همچنین منبع مفیدی از اسید آمینه ال آرژنین است که ما آن را به ترکیب کاهش دهنده فشار خون یعنی اکسید نیتریک تبدیل می کنیم. پسته تنها مغزی است که سطوح مناسبی از لوتئین و زآگزانتین را فراهم می کند، دو آنتی اکسیدان که نقش مهمی در محافظت از چشم با افزایش سن دارند.

پسته

پسته ممکن است گنجاندن مفیدی در برنامه مدیریت وزن باشد، همچنین دارای کالری و محتوای چربی کمتری نسبت به سایر آجیل‌ها است، همچنین دارای محتوای انرژی قابل سوخت و ساز خالص کاهش یافته است به این معنی که ما تمام کالری آن را هضم و جذب نمی‌کنیم.

از آنجایی که سرشار از فیبر هستند باعث سیری و سیری ما نیز می شوند. این ویژگی ها در مطالعه ای روی بزرگسالان دارای اضافه وزن نشان داده شد که کاهش شاخص توده بدنی (BMI) و دور کمر همراه با تغییرات مطلوب در عادات غذایی را گزارش کردند.

پسته سرشار از فیبر، چربی‌های سالم و آنتی‌اکسیدان‌های محافظ است، بنابراین دور از انتظار نیست که آنها مکمل مفیدی برای یک رژیم غذایی متعادل باشند.

تحقیقات روی بزرگسالان سالم همچنین نشان می دهد که افزودن پسته به یک وعده غذایی پر کربوهیدرات ممکن است پاسخ کلی قند خون ما را کاهش دهد.

فواید مشابهی در مطالعاتی که اثرات قند خون پسته بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 را بررسی کرده است، دیده شده است. همه اینها نشان می دهد که پسته علاوه بر داشتن ارزش گلیسمی پایین (GI)، فواید ارزشمند دیگری برای مدیریت قند خون نیز دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.