دکتری دمنوش آویشن کوهی را برای بیمار با زخم بستر تجویز کرد

 

با وجود اینکه گیاه آویشن برای مردان و زنان بسیار مفید است، اما در برخی موارد می تواند به فرد آسیب برساند.

به عنوان مثال، اگر مردی مسن تر است و مشکلات فشار خون بالا دارد، نوشیدن زیاد دمنوش آویشن کوهی ناسالم است. مصرف بیش از حد بسیار خطرناک است.

بسیاری از گیاهان در یک فنجان یا کتری اگر به طور نادرست دم شوند منجر به هیجان، کابوس یا بی خوابی می شود.

اگر مردی مشروب الکلی بنوشد، مهم است که بدانیم ترکیب الکل و آویشن می تواند باعث تهوع و استفراغ شود. این گیاه حاوی تیمول است، ماده ای که با الکل ناسازگار است.

مشخص است که این خاصیت آویشن توسط مادربزرگ های ما برای درمان اعتیاد به الکل در مردان استفاده می شد.

دمنوش آویشن کوهی

چای با آویشن نیز برای زنان به ویژه مادران شیرده با کاهش تولید شیر مفید است. این گیاه همیشه یکی از اجزای ترکیبات گیاهی شیردهی است.

 اگر هنگام شیر دادن به نوزاد شیر کم است و سینه کاملاً پر نشده است، توصیه می شود روزی یک بار چای گرم با آویشن تهیه کنید. در زیر دستور پخت او آمده است.

1 قاشق چایخوری چای سبز یا نصف چای مخمل سیاه معمولی را به یک فنجان 300 گرمی اضافه کنید. نصف قاشق آویشن بریزید و بگذارید دم بکشد. مراقب دوز مصرفی خود باشید نباید تجاوز کرد.

 بالای فنجان را با یک درب بپوشانید. 5 دقیقه صبر کنید و سپس درب آن را بردارید. چای سیاه با آویشن آماده است، اما نوشیدن آن به صورت گرم توصیه نمی شود. 

به مادران شیرده توصیه می شود نوشیدنی های گرم بنوشند. آویشن یک گیاه دارویی است پس در مصرف آن زیاده روی نکنید. برای بهبود شیردهی کافی است این دارو را یک بار در روز (ترجیحاً صبح) بنوشید.

برای زنان، چای آویشن به دلیل توانایی آن در تسکین سیستم عصبی و کاهش استرس مفید است. زنان بسیار عاطفی هستند و گاهی اوقات وقتی درگیری در محل کار یا مشکلاتی در خانه ایجاد می شود، کنترل خود برایشان دشوار است. 

آویشن به شما کمک می کند تا با تنش و تحریک مقابله کنید. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.