روغن کنجد فرابکر ورژن در عرض یک ماه موهای سر را 30 سانت بلند می کند

در جنوب هند، قبل از ظهور روغن کنجد فرابکر ورژن تصفیه شده مدرن که در مقیاس وسیع تولید می شدند، روغن کنجد به طور سنتی برای کاری و سس استفاده می شد. استفاده از آن به ویژه در تامیل نادو و آندرا پرادش ادامه دارد و با غذاهای تند و تند مخلوط می شود، زیرا گرما را خنثی می کند. و همچنین برنج مخلوط با پودر ادویه

در آیین مندائی، مسح روغن کنجد، که در مندائی میشا نامیده می شود، در مراسمی مانند ماسبوتا تعمید و مسیقتا جمعه مرگ استفاده می شود که هر دو توسط کاهنان مندایی انجام می شود.در صنعت، روغن کنجد ممکن است به صورت زیر استفاده شود.

پوششی برای غلات ذخیره شده برای جلوگیری از حملات سرخرطومی. این روغن همچنین اثرات هم افزایی با برخی حشره کش ها دارد.
روغن کم عیار به صورت محلی در صابون ها، رنگ ها، روان کننده ها و روشن کننده ها استفاده می شود.

همانند بسیاری از غذاهای دانه ای و مغزی، روغن کنجد ممکن است یک واکنش آلرژیک ایجاد کند، اگرچه بروز این اثر نادر است، تخمین زده می شود 0.1-0.2٪ از جمعیت. گزارش‌های مربوط به آلرژی به کنجد در کشورهای توسعه‌یافته در قرن بیست و یکم در حال افزایش است.

روغن

با مکانیسم آلرژیک ناشی از قرار گرفتن در معرض روغن به عنوان درماتیت تماسی، که احتمالاً ناشی از حساسیت بیش از حد به ترکیبات لیگنین مانند است.اگرچه تحقیقات اولیه در مورد تأثیر بالقوه روغن کنجد بر التهاب و تصلب شرایین انجام شده است.

از سال 2017، کیفیت مطالعات کافی برای اجازه دادن به هر گونه نتیجه‌گیری وجود نداشت.تانزانیا همچنان بزرگترین تولید کننده روغن کنجد است و بر مصرف جهانی این محصول نیز مسلط است. مناطق آفریقایی و آسیایی سریع ترین بازارهای روغن کنجد را در حال توسعه تشکیل می دهند.

رشد مداوم تقاضا در اینجا با افزایش درآمد خانوار و شهرنشینی و همچنین افزایش استفاده از روغن کنجد برای محصولات غذایی و غذاهای آسیایی مطابقت دارد.

از نظر تاریخی، کنجد بیش از 5000 سال پیش به عنوان یک محصول مقاوم به خشکی کشت می شد که قادر بود در جایی رشد کند که سایر محصولات با شکست مواجه شدند. دانه های کنجد یکی از اولین محصولاتی بود که برای تولید روغن فرآوری شد و همچنین یکی از اولین چاشنی ها بود.

کنجد در طول تمدن دره سند کشت می شد و محصول اصلی روغن بود. احتمالاً در حدود 2500 سال قبل از میلاد به بین النهرین صادر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.