زغال چینی رکورد بخورید تا دچار فقر آهن نشوید

یکی از مهم ترین عواملی که به طور مستقیم بر طعم قلیان تأثیر می گذارد، اخگر است. اگر با زغال قلیان خوب قلیان نکشید، در واقع نمی توانید قلیان بکشید.
 اگر با زغال چینی رکورد بی کیفیت برخورد کنید، باعث سوزش، اختلال چشایی، سرگیجه و تپش قلب در قلیان می شود. در واقع این وضعیت می تواند به ابعاد خطرناک تری مانند مسمومیت با مونوکسید کربن برسد.
 هنگامی که زغال سنگ مناسب را انتخاب می کنید، مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که زغال سنگ را کاملا بسوزانید و از تبدیل شدن آن به اخگر اطمینان حاصل کنید. طعم تلخ زغال نسوخته را از زغال هایی که اخگر نشده اند خواهید گرفت.
در مقاله امروز در مورد نحوه انتخاب زغال قلیان مناسب صحبت خواهیم کرد.
انواع مختلفی از زغال سنگ مانند زغال نارگیل، زغال بلوط، زغال چوب مارابو در بازار وجود دارد، اما مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، مواردی هستند که خودنمایی می کنند. 
در این مقاله به این 2 زغال سنگ می پردازیم بدون اینکه شما را زیاد گیج کنیم.

زغال نارگیل

همچنین می توان گفت که این زغال سنگ مورد علاقه کاربران خانگی است. زیرا این زغال ها به راحتی می سوزند، ماندگاری بالایی دارند، بو نمی دهند، طبیعی هستند و باعث سردرد نمی شوند.
 این زغال‌ها که به روش پرس شکل می‌گیرند، عموماً به شکل مربع یافت می‌شوند. زغال نارگیل در مدت 8-10 دقیقه به شکل اخگر در می آید و عمر سوختن آن تقریباً 1 ساعت است. اگر می خواهید زغال من را بسوزانید، 1 ساعت بنوشید و اغلب با زغال سنگ کار نکنید، این زغال برای شما ایده آل است.

زغال بلوط

اولین انتخاب بسیاری از متخصصان زغال چوب بلوط است. زغال بلوط طبیعی است که با چسب مصنوعی مانند زغال نارگیل به دست نمی آید، اما به سختی می سوزد و به سرعت خاموش می شود، بنابراین بیشتر مورد علاقه افراد حرفه ای است. 
می توان با ذغال بلوط مرغوب طعم بی نظیری از قلیان را گرفت، اما اگر بگویید می توانید این چالش را قبول کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.