شرکت‌های مختلف رویه‌های متفاوتی در انتخاب عطرسازان خود دارند

دانشمندانی که با مواد مختلف آزمایش می کنند تا عطرهای دلپذیری به دست آورند، ادکلن اصل مردانه نامیده می شوند. همانطور که یک نوازنده خوب به یک گوش خوب نیاز دارد، یک عطار هم به یک بینی خوب نیاز دارد!

امروزه در عطر مردانه با ماندگاری بالا از مواد طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. اجزای طبیعی شامل عصاره گل، برگ، ریشه و مرکبات است. از عصاره های حیوانی مشتق شده از مشک، نهنگ یا بیش از حد نیز استفاده می شود.

شرکت‌های مختلف رویه‌های متفاوتی در انتخاب عطرسازان خود دارند، یا به قول خودشان «دماغ» هستند، اما عموماً نامزدها حداقل به مدت ۶ سال کارآموز می‌مانند.

آنها نه تنها باید بتوانند مواد خام مختلف را با نشان دادن حس بویایی قوی تشخیص دهند، بلکه باید تخیلی نیز باشند و به درک خوبی از شیمی نیاز دارند. یک “بینی” خوب باید یک شیمیدان دقیق و یک هنرمند خلاق باشد. ادکلن شیرین زنانه یکی از پر فروش ترین محصولات این شرکت می باشد.

شیمیدانان در تولید نسخه های مصنوعی بسیاری از ترکیبات طبیعی بسیار ماهر شده اند که به میزان زیادی ساخت عطر را تسهیل می کند. عطرها بر اساس غلظت اسانس های موجود در آنها دسته بندی می شوند.

غلیظ ترین شکل و البته گران ترین آن، پرفیوم نام دارد. این عطر مردانه ملایم قوی ترین و ماندگارترین عطر است و دارای 20 تا 50 درصد ترکیبات عطری وزنی است. ادو پرفیوم محلول عطری الکلی است که حاوی 10 تا 15 درصد ترکیبات عطر و ادکلن (یا ادکلن) 3 تا 8 درصد است.

  • منابع:
  1. The Story of Perfume

  • تبلیغات:
  1. پیدا شدن نوزادی که در حوله پیچیده شده بود
  2. بذر ذرتی که درونش طلا بود
  3. شخصی که با پارچه در رودخانه ماهیگیری کرد!!!
  4. تنها با چند کلیک ساده مرز میلیارد شدن را گذر نمایید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.