شیرینی اتابکی با عصاره گیاه کوهی کمیاب پخت می شود

ایران سرزمینی با فرهنگ متنوع و آداب و رسوم متنوع است. این کشور دارای شیرینی اتابکی  غذاها و شیرینی های مختلف است. بله، درست است، “شیرینی” که در هند به عنوان  شناخته می شود.

شیرینی هندی نوعی شیرینی است که به شدت به شکر، شیر، آرد و شیر تغلیظ شده متکی است. اگرچه اساس این شیرینی ها در مناطق مختلف متفاوت است، یک چیز احتمالاً در طول و عرض این کشور پهناور جهانی است، عشق به این شیرینی های رنگارنگ است که هر هندی به طور مساوی در آن سهیم است.

همه ما در مورد راسگولاهای معروف یا گلاب جامون یا سوان پاپدیس شنیده ایم. اما، در اینجا 20 میتای ناشنیده ی دهان آبی وجود دارد که هر سرخپوستی باید حداقل آن ها را امتحان کند.

آنقدر خوشمزه است که از همان اولین لقمه آن را دوست خواهید داشت.تعداد بسیار کمی از غذاهای شیرین وجود دارد که در واقع باعث ایجاد آب دهان در آنها می شود و این یکی از این دستورها است. برای همه دوستداران شیرینی خارج از کشور، این باید امتحان شود.

به طور معمول، بطری کدو، که بیشتر به عنوان لوکی شناخته می شود، با شیرینی همراه نیست. اما این غذای شیرین زمانی که آن را میل می‌کنید شگفت‌انگیز است. یک بار آن را امتحان کنید و این دستور غذای خوشمزه به سادگی ذهن شما را متحیر خواهد کرد.

این غذای شیرین کمیاب احتمالا آرزوی هر دوستدار سلامتی است. یک دستور غذا نمی تواند در عین حال سیر کننده تر و خوشمزه تر از این باشد.

گلاب جامون یکی از مورد علاقه های من است اما این یکی کمی متفاوت به نظر می رسد. بله، همانطور که از نامش پیداست، از نان تهیه می شود و جایگزین بسیار آسانی برای گلاب جامون های معمولی است. طعمش مثل معمولی ها خوبه.

در صورت عدم مدیریت صحیح قند چقدر می‌تواند برای سلامتی شما مخرب باشد، “و متاسفانه رژیم غذایی استاندارد آمریکایی ما چیزی جز متعادل است.”کونی  آمریکایی‌ها سطح قند خود را مدیریت نمی‌کنند، اجازه دهید به تنهایی مصرف قند خود را مدیریت کنند.

رشد تصاعدی چاقی در حال انجام است و علت اصلی آن. قند. بسیاری از مردم این را درک نمی کنند، اما تا زمانی که بتوانید آن را کنترل کنید، شکر کاملاً خوب است، بسیاری نیز متوجه نمی شوند که “افراطی ها چقدر می توانند خطرناک باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.