صادرات پارچه حریر

معروف است که حریر از پیله سفید برفی پروانه حریر توت درست می شود. اما چگونه می‌توانیم از این توپ پنبه‌ای محکم چرخیده به یک نخ کامل و بی‌پایان برسیم؟ راز حریر سازی هزاران سال توسط دربار چین به دقت محافظت می شد و کسانی که جرات می کردند آن را فاش کنند با مرگ روبرو می شدند. در نهایت معلوم شد که تنها چیزی که نیاز دارید یک فنجان آب گرم است..باورش سخت است که راز سازی برای مدت طولانی مخفی نگه داشته شده است. مانند بسیاری از اکتشافات بزرگ دیگر، به نظر می رسد این کشف به طور تصادفی انجام شده است. یک افسانه باستانی چینی به ما می گوید که چهار هزار سال پیش، یک ملکه در باغی پر از توت در حال خوردن چای خود بود که پیله ای در فنجان او افتاد. همانطور که او آن را ماهیگیری کرد، انتهای نخ را گرفت و متوجه شد که پیله را باز می کند.

مشخصات، قیمت و خرید پارچه حریر شاینی آنا | روچی

 

ما هرگز نمی دانیم که آیا حقیقتی در داستان وجود دارد یا خیر، اما واقعیت این است که اگر همین کار را در خانه با پارچه مازراتی لباس مجلسی امتحان کنید، می توانید مطمئن باشید که موفق خواهید شد. یک پیله در آب گرم حل می شود. فقط باید انتهای نخ را پیدا کرده و بکشید. البته مدتی طول می کشد تا پایان را پیدا کنید، و سپس باید برای مدت بسیار طولانی به باد بروید و باد کنید و باد کنید… تقریباً 1000 متر است (یعنی حدود 10 زمین فوتبال در صف قرار گرفته اند).

البته، نبوغ انسان حد و مرزی نمی شناسد، به خصوص وقتی صحبت از صرفه جویی در نیروی کار باشد. بنابراین اجداد ما که از باز کردن پیله با دست خسته شده بودند، آسیاب قرقره را اختراع کردند. قبلاً در سراسر اروپا آسیاب وجود داشت – لیون، جنوا، والنسیا – و حتی آلمان کارخانه‌های مخصوص به خود را داشتند. با این حال، امروزه بیشتر کارخانه های جهان در مناطقی واقع شده اند که طبیعی به صورت محلی تولید می شود – چین و هند – بنابراین هر روز فرصتی برای بازدید از یک کارخانه وجود ندارد.

پارچه مازراتی

بنابراین می توانید تصور کنید که پارچه کرپ مازراتی سبز در فرصتی که خودش را نشان داد از آن استفاده کردم. من در یک تور در ایالت کارناتاکا در جنوب هند بودم. که قبلاً از یک بازار پیله بازدید کرده بودم، علاقه من برانگیخته شد و می خواستم ببینم چه چیزی در آینده است. یک بار دیگر، کارشناس محلی ما، دیواکار، سفر را ترتیب داد و بینش ارزشمندی ارائه داد.
باید خیلی زود بیدار می شدم تا وارد ریتم روز کاری هند شوم. از سحر شروع می شود تا مردم بتوانند قبل از شروع گرما کاری انجام دهند. تقریباً زمانی که من معمولاً بچه‌هایم را برای مدرسه بیدار می‌کنم، یک ساعت در راه بودیم و جلوی یک ساختمان بزرگ در حومه هند توقف کردیم.به مدیر آسیاب سلام می کنیم و برای بازدید از محل تولید به راه می افتیم. از یک درگاه بزرگ عبور می کنیم و حیاط آفتاب گرفته را پشت سر می گذاریم و وارد گرگ و میش سالن اول می شویم. وقتی چشمانم با نور کم تطبیق می‌یابند، آنچه می‌بینم مرا به یاد بازار پیله می‌اندازد – زمین پر از کوه‌هایی از پیله‌های است که تا آنجا که چشم کار می‌کند روی گونی‌های کنفی چیده شده‌اند. اگر در دریای پیله های در بازار پیله گم شدم، اینجا بیشتر شبیه اقیانوس بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.