فروش شیلنگ آتش نشانی اتریشی در ایران ممنوع شد

شیلنگ آتش نشانی اتریشی معمولاً در کارخانه ای تولید می شود که متخصص در ارائه محصولات شلنگ برای ادارات آتش نشانی شهرداری، صنعتی و جنگلداری است.

در اینجا یک توالی معمولی از عملیات مورد استفاده برای ساخت یک ژاکت دوتایی، شلنگ آتش نشانی با روکش لاستیکی است.

دو نخ الیافی مختلف وجود دارد که با هم بافته می شوند و یک ژاکت شلنگ را تشکیل می دهند. نخ هایی که در طول شیلنگ کشیده می شوند، نخ های تار نامیده می شوند و معمولاً از پلی استر یا نایلون رشته ای ساخته می شوند.

آنها سطوح داخلی و خارجی ژاکت را تشکیل می دهند و مقاومت سایشی را برای شلنگ ایجاد می کنند. نخ هایی که به صورت مارپیچ محکم در اطراف شیلنگ پیچیده می شوند، نخ های پرکننده نامیده می شوند و از پلی استر رشته ای ساخته می شوند.

شیلنگ آتش نشانی

آنها بین نخ های تار متقاطع محبوس می شوند و استحکامی برای مقاومت در برابر فشار داخلی آب ایجاد می کنند. نخ های تار پلی استر تابیده شده به طور ویژه توسط یک تولید کننده نخ تهیه شده و به کارخانه شلنگ ارسال می شود.

هیچ آمادگی بیشتری لازم نیست. الیاف پلی استر رشته پیوسته در یک بسته نرم افزاری از 7 تا 15 الیاف جمع می شوند و روی یک قاب پیچشی می پیچند تا نخ های پرکننده را تشکیل دهند.

سپس نخ تابیده شده و پیچ خورده روی قرقره ای به نام پرکننده پیچ می شود. نخ‌های تار بر روی یک حلقه قرار می‌گیرند که آنها را از طریق یک بافندگی مدور به سمت پایین تغذیه می‌کند. دو بوبین پرکننده با نخ پرکننده در محل بافندگی قرار می گیرد.
با شروع کار بافندگی، بوبین های پرکننده، نخ پرکننده را به صورت دایره ای از میان نخ های تار می پیچند. به محض عبور ماسوره ها، دستگاه بافندگی از هر جفت نخ تار مجاور عبور می کند تا نخ پرکننده را بین آنها به دام بیندازد.

این فرآیند بافندگی با سرعت بالایی ادامه می یابد زیرا انتهای پایینی ژاکت به آرامی از طریق ماشین بافندگی به سمت پایین کشیده می شود و ماسوره ها به پیچیدن نخ های پرکننده در اطراف دور ژاکت به صورت مارپیچ محکم ادامه می دهند.

ژاکت بافته شده به صورت صاف روی یک قرقره جمع‌آوری پیچیده می‌شود. ژاکت های داخلی و خارجی به صورت جداگانه بافته می شوند. ژاکت داخلی به قطر کمی بافته می شود تا در داخل ژاکت بیرونی قرار گیرد.

بسته به تقاضای مورد انتظار، ممکن است چندین هزار فوت ژاکت در یک زمان بافته شود. پس از بازرسی، دو ژاکت در انبار قرار می گیرند.
اگر قرار است ژاکت بیرونی پوشش داده شود، آن را از طریق یک مخزن غوطه ور پر از مواد پوششی کشیده و سپس از داخل یک کوره عبور می دهند که در آن پوشش خشک و پخته می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.