فیتوکمیکال های موجود در عوامل ضد چاقی

جالب توجه است که فیتوکمیکال های موجود در F&V به عنوان عوامل ضد چاقی عمل می کنند زیرا ممکن است در سرکوب رشد بافت چربی نقش داشته باشند (1، 24).

چاقی سبزی خشک ارتباط نزدیکی با بیومارکرهای استرس اکسیداتیو و التهاب دارد و رژیم غذایی غنی از F&V می تواند این بیومارکرهای متابولیک مرتبط با چاقی را در زنان دارای اضافه وزن اصلاح کند (25).

مطالعه اخیر ویلاپلانا و همکاران. (26) نشان دادند که Carica papaya و Morinda citrifolia دارای مهار لیپاز بالایی هستند که می تواند به عنوان گزینه های بالقوه برای مدیریت چاقی و حفظ وزن بدن در نظر گرفته شود. تا به امروز، گونه های قرمز آلیوم cepa، Lactuca sativa، Capsicum annum، Brassica oleracea var sabellica و نوع گوشت نارنجی Ipomoea batatas غنی ترین منابع سبزیجات گیاهی بالقوه مواد شیمیایی گیاهی ضد چاقی هستند که می توانند شروع و توسعه چاقی را کنترل کنند. (27).

همچنین سبزی آش و سوپ مشخص شده است که میوه‌ها و سبزیجات غیرنشاسته‌ای انرژی بسیار کمی دارند، زیرا حاوی مقدار زیادی آب و فیبر هستند و می‌توانند به مقدار نسبتاً بیشتری مصرف شوند که به افزایش سیری برای حفظ وزن طبیعی کمک می‌کند (28).

فیبرها همچنین یک محیط ژل مانند در روده کوچک تشکیل می دهند و در نتیجه فعالیت آنزیم های دخیل در هضم چربی، پروتئین و کربوهیدرات ها کاهش می یابد (29). از این رو افزایش FVI می تواند به کاهش وزن کمک کند و این می تواند زمانی حاصل شود که F&V غذاهای پرانرژی مانند چربی های اشباع شده، قند (30) را جایگزین کند تا چگالی انرژی کلی رژیم کاهش یابد (31).

علاوه بر این، سبزی آش شیرازی میوه‌ها برای جلوگیری از چاقی پیشنهاد شده‌اند، زیرا آنها به تنوع رژیم غذایی هم در بین گروه‌های غذایی و هم در گروه‌های غذایی و خوش طعم بودن به رژیم غذایی اضافه می‌کنند که نشان داده شده است که پیش‌بینی‌کننده مهم چربی بدن است (32).

با این حال، اختلافات در مورد F&V با کربوهیدرات های با شاخص گلیسمی بالا وجود دارد سبزی خشک معطر که به کاهش فوری اشتها و افزایش مصرف غذا در کوتاه مدت مربوط می شود (33).

مصرف زیاد فروکتوز در F&V با چاقی در جوندگان مرتبط است اما هنوز هیچ اثری در انسان نشان داده نشده است (34).

FVI در افراد دارای اضافه وزن و چاق بسیار کمتر از توصیه شده است زیرا آنها تمایل دارند مصرف این F&V را در هنگام تلاش برای کاهش وزن محدود کنند.

  • منابع:
    1. Fruit and Vegetable Intake: Benefits and Progress of Nutrition Education Interventions- Narrative Review Article

  • تبلیغات: 
  1. مصرف گوشت و ماهی دریافت ماده مغذی ضروری
  2. چند فوت و فن ساده برای شاد بودن
  3. 2 قدم تا رسیدن به سرمایه بالای 2 میلیارد فاصله دارید
  4. اسکندر از حصیر در ویرانی تخت جمشید استفاده نمود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.