نخود چشم سیاه گونه ای از لوبیا چشم بلبلی

نخود سیاه  گونه ای از لوبیا چشم بلبلی است و بخشی از خانواده لوبیا و نخود فرنگی (یا در ایالات متحده آمریکا) است. اگرچه به آن نخود می گویند، اما در واقع لوبیا است. نخود و لوبیا هر دو حبوبات هستند و هر دو دانه و غلاف خوراکی دارند.

با توجه به، لوبیا اصطلاحی است که به طور آزاد به هر حبوباتی که دانه یا غلاف آن خورده می شود، اطلاق می شود، نه اینکه به طور جداگانه به عنوان نخود یا عدس طبقه بندی شود.

نخود سیاه کیلویی به طور سنتی از جنس بودند، اما اکنون برخی از گونه ها، از جمله نخود سیاه چشم، در جنس قرار دارند. نخود فرنگی از جنس است.

نام های رایج لوبیا و نخود فرنگی سیاه با هم سازگار نیستند. حبوبات دیگری که به نام نخود شناخته می شوند عبارتند از: نخود پروانه، نخود، نخود کبوتری، نخود سیاه آبگوشتی و نخود بالدار. به عنوان حبوبات، سبزیجات بسیار مغذی، هم برای مردم و هم برای خاک هستند.

آنها قادر به تثبیت نیتروژن هستند، به این معنی که نیتروژن هوا توسط گیاه جذب می شود و باکتری های ساکن در ریشه آن را به یک ماده مغذی قابل استفاده گیاه تبدیل می کنند. به دلیل این فرآیند، گیاهان تثبیت کننده نیتروژن با افزودن مجدد مواد مغذی به خاک، کیفیت خاک را بهبود می بخشند.

 • منابع:
  1. Are black-eyed peas really peas?
 • تبلیغات: 
  1. داشتن یک زندگی شاد تنها با دانستن یک نکته مهم که از آن غافلیم
  2. ماجرای عجیب عروس فراری که بعد از 8 ماه به خانه داماد بازگشت
  3. اطلاع از شرایط وخیم آموزش دهنده تمساح در باغ وحش!!
  4. انجام تمامی پروژه های دانشگاه در کمترین زمان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.