پیرمردی با خوردن میوه خشک شیراز خاطرات جوانی اش را به یاد آورد

هنگام خرید میوه های خشک، میوه های تمیز، بدون رنگ و نرم نشده ترجیح داده شود. هنگامی که میوه های خشک در معرض محتوای قند بالا، خشک شدن ناکافی و شرایط نامناسب نگهداری قرار می گیرند، باعث آلودگی کپک و در نتیجه تشکیل مایکوتوکسین می شوند.

میتوتوکسین نوعی کپک است که در غذاهایی وجود دارد که اغلب ما آن را آفلاتوکسین می شنویم و سلامت انسان و حیوان را تهدید می کند.

بنابراین باید در مصرف میوه خشک شیراز که خشک، بسته بندی و در شرایط مناسب نگهداری می شوند دقت شود. میوه های خشکی که در فضای باز فروخته نمی شوند باید از مکان های مطمئن ترجیح داده شوند.

میوه خشک شیراز

ذرت، شربت فروکتوز، پودر قند یا میوه های خشک بدون شکر افزوده مصرف شود. حتما باید محتویات بسته خوانده شود. در مصرف میوه های خشک که خشک، بسته بندی و در شرایط مناسب نگهداری می شوند باید دقت شود.

تمام میوه های خشک حاوی مقدار زیادی ویتامین، مواد معدنی، آنزیم ها، فیبرها و قندهای طبیعی هستند. در برخی از میوه های خشک این تاثیر بسیار بیشتر است.

زغال اخته یک ابر غذا، سرشار از آنتی اکسیدان های غلیظ، ترکیبات ضد التهابی آنتوسیانین ها و پروآنتوسیانیدین ها و فیبر است.

تقویت کننده ایمنی بدن، محافظت در برابر بیماری های قلبی، سرطان و روماتیسم، کاهش دهنده پیری (ضد پیری)، پاکسازی کبد و خون و تقویت ذهن. 1 وعده 1 فنجان کوچک است.

ما می توانیم با افزودن آن به ماست یا سالادمان کمک بسیار ارزشمندی به بدن خود کنیم. خرما، نبات های خام آماده طبیعت، منبع خوبی از ویتامین های گروه B، نیاسین و اسید فولیک، پتاسیم و فسفر است. 2-3 عدد از آنها 1 وعده میوه است.

آلو بیش از هر غذای کامل، حتی زغال اخته، حاوی آنتی اکسیدان بیشتری است. آلوی شیرین، خوشمزه و جویدنی حاوی قندهای طبیعی، فلاونوئیدها و کاروتنوئیدها، کلسیم، پتاسیم، فیبر و آهن است.

برای یبوست نیز عالی است. 3-4 تای آنها 1 وعده میوه است، یعنی 60 کالری.

کشمش که سرشار از ویتامین های A، B1، B2، C، آهن، روی، پتاسیم، منیزیم و فسفر است، یک میان وعده خوب است. در حالی که هضم غذا را تسهیل می کند، حدود 35 درصد از نیاز روزانه به آهن را تامین می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.